4. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi

Başlangıç Tarihi: 13.05.2015 08:00
Bitiş Tarihi: 14.05.2015 06:00
Yeri: İnter Continental İstanbul
Ekleyen: Erkan Sancak (CFO) | İzlenme: 1000
4. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi

4. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde İnter Continental İstanbul'da gerçekleşecektir.
Her yıl düzenlenen ve gelenekselleşen bu seneki zirvenin ana teması; " YAŞANABİLİR DAYANIKLI ŞEHİRLER İÇİN DÜŞÜNSEL DÖNÜŞÜM"  olarak belirlenmiş ve 10 konuşma 6 panelle ile tüm hatları ve detayları bilgilerinize sunulacak tarzda hazırlıklar yapılmıştır.

Sunum ve konuşmalarda yurt içi ve yurtdışı akademik yaklaşımlar için üniversitelerden eğitimciler, ticari yaklaşımlar için ilgili sektörlerin aktif kişileri, konusunda başarılı çalışmalar ve araştırmalar yaparak bunları sunabilecek mühendis ve mimarların dışında ayrıca finansal yapıya etkisi veya finansal yapının bu konuya etkileri sizlerin bilgilerine sunulacaktır. Tüm bunların dışında bizlere her zaman katkısı bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Bakanlığın ilgili Genel Müdürlükleri, Enerji Bakanlığı bu zirvenin onur konukları olarak davet edilmiştir. Dünya Yeşil Bina Konseyinde (World Green Building Council-WGBC)Türkiye'yi tek temsil eden ÇEDBİK hazırladığı bu zirve uluslararası ilgili platformlarda da ciddi takip edilmekte ve katılım sağlanmaktadır.


Türkiye'nin gerek katılım gerek konu zenginliği açısından en büyüğü olan bu zirvenin amacı paydaşlarımıza en üst düzeyde katkı sağlamasıdır.

ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Selçuk Özdil zirvenin bu yılda komşuluk, yerleşke ve şehir odaklı bir içerikle yapılacağını belirtti. Tek tek yeşil, çevre dostu, sürdürülebilir yapılar yapmakla dayanıklı, yaşanabilir ve sürdürülebilir komşuluklar ve şehirler üretilmediğini, şehir planlama(ma) alışkanlıklarının ve yapı üretim kültürünün değiştirmeden veya bu konularda düşünsel değişim, dönüşüm geçirmeden, yapılacak kentsel dönüşümler, şimdiye kadar yapılan eksikliklerin ve düzeltilemez yanlışlıkların yalnızca daha büyük boyutlarda yinelemesinden başka sonuç vermediğinden bahsederek, "Yani düşünsel dönüşümü sağlamadan kentsel dönüşümlere kalkışmak hiç doğru değil. Hele de iklim değişikliği olasılık olmaktan çıkıp kapımıza dayanmışken, siz de dayanıklı ve yaşanabilir kentsel dönüşüm için artık temelde doğruların yapılması gerektiğine" dikkat çekiyor.

reklam

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kalan Zaman

Bitmistir!

reklam

reklam

reklam

reklam

reklam