3. Expo Jeotermal Fuarından Enerji Sistemleri Mühendisliği Öğrenci Birliği Söyleşimiz

23.01.2016 13:31 | 1799 | Erkan Sancak (CFO)
3. Expo Jeotermal Fuarından Enerji Sistemleri Mühendisliği Öğrenci Birliği Söyleşimiz

Fuarın diğer bir katılımcısı olan Enerji Sistemleri Mühendisliği Öğrenci Birliği kurucularından Mesut Aksoy ve Şulenur Asal ile yapmış olduğumuz söyleşiyi sizlerle paylaşmak istedik.

Enerji Sistemleri Mühendisliği okuyan öğrencilerin kurduğu ve yürüttüğü bölüme özgü  öğrenci odaklı ve kökenli ilk topluluktur. Enerji Sistemleri Mühendisliğini ülke genelinde objektif bir şekilde tanıtmayı, bu bölümü okuyan öğrencileri bir arada toplayarak uzun vadeli projelerde yer alıp, bilgi birikimi oluşturmayı hedeflemektedir. Mezunlarımızı da işin içine katarak bölümdeki öğrencilerin akıllarında ki  sorulara kolayca cevap bulabileceği bir platform oluşturmaktır. İnovasyon kavramını önce öğrencilere sonra da sektöre benimseterek Enerji Sistemleri  Mühendisliğini daha geniş yelpazelere yaymaya çalışmaktayız.

Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünün olduğu üniversitelerden temsilciler seçerek daha sistematik bir şekilde bu işi yürütmeye çalışmaktayız. İl bazında gerçekleşen konferans, fuar ve Seminerlere katılarak hem okumuş olduğumuz bölümün tanıtımını yapıp, öğrenci birliğimizin amaçlarından bahsetmekteyiz.

Yine bir ilki gerçekleştrerek  Power Next Enerji fuarında stand açarak Esmob’u tanıtma fırsatı bulduk. Bu sayede güncel gelişmeleri de gerek katılım sağlayarak gerekse de Sosyal paylaşım siteleri üzerinden öğrenci arkadaşlarımıza duyurmaktayız. Şimdiye kadar katıldığımız fuar ve konferanslarla bu işteki ciddiyetimizi gösterdiğimize inanıyoruz.

Elimizden geldiğince, bilinçli  Enerji Sistemleri Mühendislerinin yetişebilmesi için sonuna kadar üstümüze düşen her şeyi  yapacağız. Evet bir farkımız var !! Bu öğrenci birliğini kuranda, bu aşamaya getirenlerde Enerji Sistemleri Mühendisliğinin kendi öğrencileridir.Dediğiniz gibi tek menfaatimiz ise bu bölümün ülke genelinde tanıtılıp benimsenmesidir. Bu şekilde iş olanaklarımızı geniş yelpazeye yayılmasını sağlayabilmektir. Bu bölümü seçecek öğrencilerin daha net bilgiler almasını sağlayarak bu bölümü tercih ederken kafalarında ki sorular minimuma indirme niyetindeyiz.

 

  • Enerji

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler