Jeotermal.com - Jeotermal, Jeotermal Enerji, Termal, Mineralli Su | Amerika'dan Türkiye'ye Büyük Yatırım

Amerika'dan Türkiye'ye Büyük Yatırım

27.03.2017 16:42 | 363 | Editör
Amerika'dan Türkiye'ye Büyük Yatırım

Amerika'dan Türkiye'ye Büyük Yatırım

 

"ICCI Powered by POWER-GEN"

Dünya çapında faaliyet gösteren medya, konferans ve fuar şirketi PennWell International ile Türkiye'nin en önemli enerji fuarı ve konferansı ICCI'ın organizatörü Sektörel Fuarcılık, enerji sektörü adına önemli bir güç birliğine imza attı. PennWell International'ın, Sektörel Fuarcılık'ın hisselerinin yüzde 50'sini Deutsche Messe AG Türkiye iştirakı Hannover Fairs Turkey Fuarcılık'tan satın alması ile birlikte,  ICCI 2017 iki önemli uluslararası fuar şirketinin ortak organizasyonu olarak kapılarını açacak.

"ICCI Powered by POWER-GEN" olarak kamuoyuna duyurulan bu işbirliği ile birlikte ICCI,  enerji sektörüne sunduğu hizmetlerle dünya çapında tanınan POWER-GEN etkinliklerinin bir parçası olacak. POWER-GEN ise ICCI aracılığıyla, büyüyen ve gelişen Türkiye pazarı ile birlikte yakın pazarlara ulaşmak için önemli bir fırsat elde edecek.

PennWell International Genel Müdürü Glenn Ensor süreci "ICCI, Türkiye'deki en büyük ve en saygın  enerji fuarı olarak partneri için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bizler, bu önemli etkinliği PennWell portfolyosuna katmayı büyük heyecanla bekliyorduk," sözleriyle değerlendirdi.

Bu anlaşmayla bağlantılı olarak, Feraye Gürel'in de Sektörel Fuarcılık'ın Genel Müdürü olmasına ve ICCI'ın tüm operasyonlarını yöneterek, Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel ve PennWell International Genel Müdürü Glenn Ensor'a raporlama yapmasına karar verildi.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel: "Prestijli bir uluslararası partner olarak PennWell ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki bu işbirliği enerji sektörüne büyük katkı sunacak. ICCI uzun yıllardır, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerinin birlikte organize edildiği Avrasya'nın en önemli enerji etkinliği olarak sektöre hizmet veriyor. Ve şimdi bir adım daha öteye ilerliyoruz. ICCI 2017'de katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz, enerji piyasalarina yönelik güncel bilgileri, iki global firmanın uluslararası uzmanlığı ile birleştiren çok daha güçlü bir etkinlik deneyimleyecekler. ICCI 2017, hem Türk ithalatçılar hem de yabancı yatırımcılar için verimli bir uluslararası ticaret platformu sunacak," sözleriyle yorumladı.

Geçtiğimiz yıl, 21 ülkeden 14.000 ziyaretçi ve 285 katılımcıya ev sahipliği yapan ICCI, bu yıl 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 23. yılını kutlayacak. Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından desteklenen enerji sektörünün Avrasya bölgesindeki en önemli buluşması, sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirecek.

Deutsche Messe AG Hakkında

Almanya Hannover merkezli Deutsche Messe AG, dünya çapında ticaret fuarları planlıyor ve düzenliyor. Deutsche Messe AG, 329,3 milyon avroluk (2015) ciro ve 9,4 milyon avroluk net gelirle dünyanın en büyük beş ticaret fuarı şirketinden biridir. Şirketin organize ettiği uluslararası etkinliklerin içinde CeBIT (Dijital İş Dünyası), HANNOVER MESSE (endüstriyel teknoloji), BIOTECHNICA/LABVOLUTION (biyoteknoloji ve laboratuvar teknolojisi), CeMAT (iç lojistik ve tedarik zinciri yönetimi), didacta (eğitim), DOMOTEX (halı ve zemin kaplamaları), INTERSCHUTZ (yangından korunma, afet yardımı, kurtarma, güvenlik ve emniyet) ve LIGNA (ahşap işçiliği, ahşap işleme ve ormancılık) gibi dünyanın önde gelen ticaret fuarları yer alıyor. Yaklaşık olarak 1.200 çalışan, 66 temsilci, bağlı ortaklıklar ve şubelerden oluşan geniş ağıyla Deutsche Messe dünya çapında 100'den fazla ülkede hizmetlerini sürdürüyor.

 

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Hakkında

1996 yılında kurulan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık, dünyanın en büyük 5 fuar şirketi arasında yer alan Deutsche Messe AG’nin Türkiye’deki fuarlarının planlanması, organizasyonu ve uygulamasından sorumludur. İş ortakları ile birlikte 18 ticari fuar düzenlemektedir. Bu fuarların büyük çoğunluğu imalat endüstrisine odaklı fuarlardır. Türkiye'de düzenlenen fuarların yanı sıra, Hannover Fairs Turkey'nin bir diğer faaliyet konusu ise dünyanın çeşitli ülkelerinde DMAG tarafından düzenlenen fuarlara Türkiye'den katılımları organize etmektir.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından organize edilen fuarlar: WIN Eurasia Metalworking, WIN Eurasia Automation,  Automechanica İstanbul (Messe Frankfurt işbirliği ile), ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı&Konferansı; DOMOTEX Turkey, ISK-SODEX, TESKON + SODEX, SODEX ANKARA,  Pool Expo, ANKİROS, ANNOVER, TÜRKCAST, ALUEXPO’dur.

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler