Jeotermal.com - Jeotermal, Jeotermal Enerji, Termal, Mineralli Su | Star Energy, Jeotermal Kapasitesini 1200MW'a Çıkarmayı Hedefliyor

Star Energy, Jeotermal Kapasitesini 1200MW'a Çıkarmayı Hedefliyor

13.06.2017 17:03 | 567 | Editör
Star Energy, Jeotermal Kapasitesini 1200MW'a Çıkarmayı Hedefliyor

Star Energy, Jeotermal Kapasitesini 1200MW'a Çıkarmayı Hedefliyor

Star Energy, iletişim koordinatörü Hadi Kuwoyo'nun açıklamasına göre, jeotermal enerji üretim kapasitelerini 2028 yılına kadar 20,2 GW'a çıkaracak.

Hadi Kuwoyo, Lampung ve Sulawesi'de yeni jeotermal kaynaklarını zaten keşfettiklerini de sözlerine ekledi. Star Energy'nin üretim kapasitesi şu anda üç jeotermal birimden sağlanan 934MW'da: 377MW'de Salak, 275MW'da Darajat ve 287MW'da Wayang Windu PLTP.

Grup, Endonezya'daki en büyük jeotermal enerji santrali operatörüdür ve Cheveron Corporation varlıkları olan Salak ve Darajat'a geçmiştir.

Star Energy, iki Chevron Corporation varlıklarının, Salak Dağı ve Darajat’ın satın alınmasından sonra Endonezya’daki en büyük jeotermal enerji santrali operatörüdür. 31 Mart 2017’deki Star Enerji Konsorsiyumu, satın alımını tamamladığı İki Chevron jeotermal enerji santrali varlıkları arasına Salak Dağı ve Darajat’ı ekledi. Bu arada, Chevron’un Filipinler’deki jeotermal varlıkları için en geç 2017 sonuna kadar katmayı düşünüyor.

Star Energy Group Holding, Star Energy Jeothermal, AC Energy (Filipinler’deki Ayala Grubu) ve Tayland’dan EGCO’dan oluşmaktadır.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler