Jeotermal.com - Jeotermal, Jeotermal Enerji, Termal, Mineralli Su | Ormat Technologies Jeotermal Enerji İle Los Angeles’da İklim Değişikliğiyle Mücadele Ediyor

Ormat Technologies Jeotermal Enerji İle Los Angeles’da İklim Değişikliğiyle Mücadele Ediyor

19.06.2017 01:12 | 504 | Editör
Ormat Technologies Jeotermal Enerji İle Los Angeles’da İklim Değişikliğiyle Mücadele Ediyor

Ormat Technologies Jeotermal Enerji İle Los Angeles’da İklim Değişikliğiyle Mücadele Ediyor

Ormat Technologies, İsrail şirketinin kuzey Nevada jeotermal portföy projesinden elektrik satması için yılda 94 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan Los Angeles Deniz ve Enerji Bölümü ile jeotermal enerji için yaptığı en büyük elektrik alım anlaşmasını imzaladı.

Ormat'ın Reno, Nev.-merkezli yan kuruluşu, eyalette ve California'da bulunan çeşitli jeotermal fabrikalardan yaklaşık 150 MW elektrik tedarik edecek. 

Şirkete göre, sözleşme mega watt saat başına 75.50 $ sabit fiyat ile 26 yıl sağlayacak.

Anlaşma, LA Belediye Başkanı Eric Garcetti tarafından 19 Mayıs tarihinde Güney California Kamu Elektrik Kurumu ile imzalandı.

"Angelenos'a LA'nın kömüre bağımlılığını atacağımıza söz vermiştim ve bunun gibi projeler tam olarak bunu yapacağız" dedi. "Washington başını kuma gömüyor olabilir - ancak jeotermal enerji ve diğer yenilenebilir enerjileri benimseyerek şehirlerin iklim değişikliğiyle mücadeleyi sürdürebileceğini ve sürdüreceğini gösteriyoruz."

Ormat'ın ABD'deki fabrikaları birkaç yıl önce ABD Enerji Dairesi burslarını almış ancak tartışmalara konu olmuştu .

Anlaşma, Japon finansal hizmetler şirketi ORIX Corp.'un Ormat'ta% 22 oranındaki hissesini, İsrail özel sermaye şirketi FIMI'den 627 milyon dolar satın almasından sadece birkaç hafta sonra geldi. 

Japon şirket, özellikle Asya'da jeotermal enerjinin gelecekteki büyümesi üzerinde bankacılık yapıyor, yatırımcı Keith Williams tarafından 5 Mayıs Seeking Alpha raporu açıklandı .

ORIX'teki enerji ve eko servis sorumlusu Yuichi Nishigori, "Jeotermal sektörünün dünyanın toplam enerji karışımında giderek daha büyük bir bileşen olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz" dedi.

Anlaşma şartlarına göre. Ormat ayrıca, Japonya dışındaki ORIX jeotermal projelerine özel haklara sahip olacak. 

Orix Ormat Yönetim Kurulu Başkanı ve FIMI üst düzey ortağı Gillon Beck, "Orix ile olan anlaşmanın Ormat'ın büyüme fırsatlarını özellikle Asya'da artırması bekleniyor" dedi. Gillon Beck, gelecek projeler için proje finansmanı sağlayacağını açıkladı.

İsrail şirketi, Japonya'daki ORIX jeotermal projelerine de ortak yatırım yapabilecek.

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler