Çinli Şirket Jereh Group, Kenya'da Jeotermal Enerji Santrali İçin Sözleşme İmzaladı

01.08.2017 23:01 | 558 | Editör
Çinli Şirket Jereh Group, Kenya'da Jeotermal Enerji Santrali İçin Sözleşme İmzaladı

Çinli Şirket Jereh Group, Kenya'da Jeotermal Enerji Santrali İçin Sözleşme İmzaladı

 

Çin’in önde gelen yenilenebilir enerji şirketlerinden Jereh Group , Nijerya'daki Olkaria'da bulunan kamu elektrik şirketi KenGen için jeotermal enerji santralerinin geliştirilmesi için sözleşme imzaladığını açıkladı. 

 

Kenya'da kamuya açık en büyük devlet elektrik şirketi olan KenGen,  Jereh Group'un tamamına sahip olan ve yan kuruluş şirketi Yantai Jereh Petroleum Equipment & Technologies, ve bölgedeki müteahhit firma Olkaria'daki kuyu başı jeotermal enerji santrali için H-Young & Company (Doğu Afrika) Ltd liderliğindi bir konsorsiyum kurdu.

Sözleşme uyarınca konsorsiyum projelerini, finansman, tedarik ve inşaat işlerini  Çin Sanayi ve Ticaret Bankası ile Güney Afrika Standart Bankası (Kenya) tarafından sağlanacak.

Projenin tamamlanmasının ardından toplam kurulu güç 61 MW olacak ve tahmini net elektrik üretimi 53,78 MW olacak. Yıllık elektrik üretim kapasitesi 447 GWh olacaktır.

Jereh Group. "Kenya'da Jereh'in yenilenebilir enerji üretimi için entegre çözümüne katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz". Ayrıca "Ekipman üretimi, teknoloji hizmetleri, anahtar teslimi mühendislik, yatırım ve işletme kaynaklarını ve yeteneklerini artırarak müşterilerin karşılaştıkları sorunları ve zorlukları çözmelerinde esnek, verimli bir şekilde entegre çözümler sunmaktayız" dedi.

Jereh Group, dünya çapında enerji üretimi ve çevre projelerinin geliştirilmesinde öncü bir role sahip bir Çinli şirkettir.

Kenya'daki Olkaria I Jeotermal Santrali şu anda 185 MW kurulu güce sahiptir. Doğu Rift Vadisi'nin doğu kenarında, Naivasha'dan yaklaşık 33 kilometre (21 mil) yol ve yaklaşık 120 kilometre (75 mil) doğu rıhtımı Vadisi'nin kardeş istasyonları Olkaria II ve Olkaria III ile birlikte Cehennem Kapısı Milli Parkı'nda bulunuyor. Nairobi'nin kuzeybatısında. Santral ilk önce 1981'de Mitsubishi türbini ve 15 MW'lık bir üretim kapasitesi ile faaliyete geçti. 1982 ve 1985 yıllarında iki türbin daha eklendi ve bu da üretim kapasitesini 45 MW'a yükseltti. 140 MW'lık birleşik kapasiteye sahip 4 ve 5 numaralı üniteler Ocak 2015'te faaliyete geçti.

Olkaria II, 2003 yılında faaliyete geçti ve halihazırda 105 MW üretim kapasitesine sahipken, Olkaria III 139 MW üretim kapasitesine sahip.

Ek bilgi için:

Jereh Group

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler