Kosta Rika Yeni Jeotermal Tesisi İçin Japonya İle Sözleşme İmzaladı

02.08.2017 22:51 | 318 | Editör
Kosta Rika Yeni Jeotermal Tesisi İçin Japonya İle Sözleşme İmzaladı

Kosta Rika Yeni Jeotermal Tesisi İçin Japonya İle Sözleşme İmzaladı

Bugün, Orta Amerika’nın en gelişmiş ve refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biri Kosta Rika hükümeti, yeni jeotermal tesis  Borinquen I'in yapımı için Japonya ile 240 milyon dolarlık bir kredi sözleşmesi imzaladı .

Yeni kurulacak olan Jeotermal tesis Borinquen'in Liberya ve Guanacaste'de inşa edilmesi planlanıyor.  Ülkedeki üçüncü jeotermal enerji santrali ise Miravalles ve Las Pailas da olacak

Japonya ile yapılan kredi sözleşmesi, Kosta Rika Elektrik Enstitüsü Başkanlığı Carlos Obregon ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı ve Maliye Bakanlığı temsilcileri arasında imzalandı. Sözleşmenin imzalanması töreninde Kosta Rika Başkanı da hazır bulundu.

Obregon, "Temiz, çeşitlilik ve ekolojik uygulamaları teşvik ettiği için küresel olarak bilinen elektrikli modelimizi savunmaktan ve konsolide etmekten asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

2013 yılında da Japon hükümeti ile imzalanan bu sözleşmeler Kosta Rika'daki jeotermal projeleri artırmak için anlaşmasının bir parçası . Kongre, 2014'te bu krediyi onaylamıştıç

Borinque I tesisi 2023'te faaliyete geçecek. Şu anda, arazi daha ileri inşaat için topolojik değerlendirme aşamasındadır.

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler