Penzance'ın Açık Hava Havuzu, Jeotermal Enerji İle Isıtılan İlk Havuz Olacak

05.08.2017 10:35 | 557 | Erkan Sancak (CFO)
Penzance'ın Açık Hava Havuzu, Jeotermal Enerji İle Isıtılan İlk Havuz Olacak

Penzance'ın Açık Hava Havuzu, Jeotermal Enerji İle Isıtılan İlk Havuz Olacak

2017 yılının sonlarında sıcak su elde etmek için izin verildiği takdirde sondaj çalışması yapılacak.  

Projenin yürütülmesi için Jeothermal Energy Limited'e planlama izni verildiği takdirde, Penzance'ın açık hava havuzu, ülkenin jeotermal yenilenebilir enerji ile ısıtılan ilk havuzu olacak.

AB tarafından finanse edilen 1.4 milyon £ 'lık proje, endüstri uzmanları Geothermal Engineering Ltd (GEL) ve yakın zamanda büyük rehin ve onarımlar geçiren rezil 2014 kış fırtınalarında büyük zarar gören lido için yerel topluluk tarafından yürütülecek.

Tamamlandığında, çalışma Jubilee Pool ziyaretçilerinin, Lido'nun bir bölümünü tadını almasına izin verecek ve bu bölüm, alanın büyük bir kısmı normal sıcaklığını koruyacak olan jeotermal enerji kullanılarak ısıtılacak.

Bir JES sözcüsü: Jeotermal ısının, doğal kaya içerisinde bulunan yerkabuğunun, manto ve kabuğun içinde, erimiş sıvı ve gazlarda doğal olarak bulunan ısıyı ifade ettiğini belirtti.

Ayrıca, "Bu projenin amacı, uygulama alanındaki ziyaretçi sayılarını arttırmak ve Cornwall'u derin jeotermal ısı gelişiminin ön saflarında tutmaya yardımcı olmak" dedi.

Önerilen sistem, havuzun altındaki yeryüzüne kazılmış 1.5 km derinliğinde jeotermal kuyu oluşturacak.

Jeotermal Enerji Limited tarafından Jubilee Pool'un derinliklerindeki sıcak kayaçlarla yıl boyunca havuzun ısınmasına yönelik planlar, Jeolojik süreçler ve modern jeotermal yönetim teknikleri ile ısı rezervlerinin doğal rejenerasyonu, bu ısının düşük emisyonlu, yenilenebilir bir kaynak olarak sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Sıcak su yalıtılmış borudan kuyu altından pompalanacaktır.

Isıtılan su daha sonra bitişik Jubilee Havuzunun bir bölümünde su sıcaklığını yükseltmek için bir ısı eşanjöründen geçecektir. Derin sıcak suyu yüzeye çıkarmak için güçlü bir pompa kullanılacak.

İznin çıkmasıyla birlikte İş, 2017 yılının sonlarında Noel'de başlayarak dört ay kadar sürebilir.

 

Isıtılan havuzun çevresinde, St Anthony'nin site ofisleri ve personel tesisleri de dahil olmak üzere geçici konaklama birimleri için kullanılan otoparkıyla Jubilee Pool'ın yanında bulunan bir yerleşim birimi kurulacak.

Çalışmanın bir parçası olarak, St Anthony'nin park ve otoparkının dışına, yıllık Korsan Günü ve Eğlence Fuarı sırasında kurulan saptırmalara benzer şekilde, çeşitli trafik saptırmaları yapılacak.

Penzance'daki Jubilee Havuzu tam ihtişamıyla Planlama başvurusunu sayfasında yayınlayan yerel ikamet eden Dick Cliffe şunları söyledi: "Operasyon sırasında sondaj kulesi, tek başına bir göz kamaştırması ve kendi başına bir cazibe olması muhtemeldir."

Sondaj kulesi, çalışırken büyük bir gösteri ve kendi başına bir çekimdir.

"Sondaj çalışmalarını tamamladıktan ve jeotermal kaynakların özelliklerini tesis ettikten sonra, FJP Ayrı bir sıcak su alanını kabul etmek için Havuzu değiştirmek için izin isteyen ayrı bir planlama başvurusu yapacak.

"Ruhsat verildiğini varsayarsak, gelişme operasyonel hale geldikten sonra ayrı bir varlık (muhtemelen FJP) kuyu sahipliğini alacak ve devam eden operasyonundan sorumlu olacak."

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler