Endonezya: Barito Pacific, Star Energy'de Çoğunluk Hissesi Elde Etmek İçin 700 Milyon Dolarlık Hazırlık Yaptı

05.08.2017 11:07 | 359 | Editör
Endonezya: Barito Pacific, Star Energy'de Çoğunluk Hissesi Elde Etmek İçin 700 Milyon Dolarlık Hazırlık Yaptı

Endonezya: Barito Pacific, Star Energy'de Çoğunluk Hissesi Elde Etmek İçin 700 Milyon Dolarlık Hazırlık YaptıEndonezyalı petrokimya şirketi  Barito Pacific , madencilik şirketi Prajogo Pangestu tarafından kontrol edilen bağlı bir kuruluş olan Star Energy Group'da yüzde 66 hisseye sahip olmak için 700 milyon dolarlık hazırlık çalışıyor. Yerel basında çıkan haberlere göre KONTAN , Barito 400 milyon doları ararken anlaşmayı sağlamak için 300 milyon dolar transfer etti.

Barito'nun işlemin tamamlanması için gereken miktarı nasıl artıracağı belli değil. Barito Pacific'in cumhurbaşkanı direktörü Agus Salim Pangestu, satın alımın 2018 yılının ilk çeyreğine kadar tamamlanmasını bekliyor.

Pangestu siteye şunları söyledi: "Satın alma süreci devam etmeli." Şirket, geçtiğimiz yıl Star Energy'de "çoğunluk hisseleri" edinme planlarını ilk açıkladı. Yönetim ekibi, Star Energy ile bir mutabakat muhtırası imzaladığını ve bu şartlı satış ve satın alma anlaşmasının izleneceğini söyledi. Tayland'da listelenen bir yenilenebilir enerji şirketi olan BCPG ,Star Energy'de yüzde 33,3'lük hisseyi satın almak için onay aldı.

Anlaşma, bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor  ve 357.5 milyon dolara kadar değerlendi. Satın alımın ardından BCPG, Endonezya'daki üç jeotermal enerji santralinde 182 MW'lık bir toplam üretim kapasitesine sahip olacak.

 Bu üç proje, Endonezya'daki en üst jeotermal enerji santralleri. En büyük tesis, 377 MW kurulu gücü ile Batı Java'daki Sukabumi Şehri'nde bulunuyor. Diğer ikisi, Wayang Windu'daki 227-MW jeotermal enerji santrali ve şu anda yaklaşık üretmekte olan Tiwi-Makban jeotermal alanı da dahil olmak üzere, Filipinler'deki operasyonlar ile Chevron'dan edindiği Garut ve Bandung'daki 271-MW3-26 MW buhar. Darajat projesini içeriyor.

Chevron'un Endonezya'daki jeotermal operasyonlarının devralınması için Star Energy Group Holdings ve Star Energy Geothermal,% 68.31'lik çoğunluk hissesine sahipken bunu AC Energy (% 19.3) ve EGCO (% 11.89) izliyor. Bu varlıklardan dolayı, Star Energy şimdi bölgedeki en değerli enerji şirketlerinden biri.

Barito Pacific, 1979 yılında PT Bumi Raya Pura Mas Kalimantan olarak kuruldu. Chihra Asri'nin yanı sıra, Barito Pacific, ham palmiye sektöründe PT Royal Indo Mandiri ve emlak sektöründe PT Griya Idola gibi farklı endüstride bir çok bağlı kuruluşa sahip.
 

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler