Japonya, Etiyopya’nın Jeotermal Enerjisini Geliştirmesi İçin 51 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

13.08.2017 17:27 | 345 | Editör
Japonya, Etiyopya’nın Jeotermal Enerjisini Geliştirmesi İçin 51 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

Japonya, Etiyopya’nın Jeotermal Enerjisini Geliştirmesi İçin 51 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

 

Japonya’nın Etiyopya Büyükelçisi Shinichi Saida ve Etiyopya'nın Finans ve Ekonomik İşbirliği Devlet Bakanı Admasu Nebebe ile üç kalemden oluşan Hibe Yardım Projesini bir törenle karşılık olarak İmzaladılar.

Bu hibelerden ilk sırayı alan "Aluto Langano'da Jeotermal Kuyu Kurulması",  ikinci olarak "Tigray Bölgesindeki Orta Okullar İnşaatı" ve üçüncü olarak "Bahir Dar Kentteki Su Temininin İyileştirilmesi".

İmza töreninden sonra Japonya’nın Etiyopya Büyükelçisi Saida, Japonya hükümetinin ülkenin İkinci Büyüme ve Dönüşüm Planında belirtildiği üzere Etiyopya'nın 2025 yılına kadar daha orta gelirli ülke olma vizyonuna katkıda bulunmaya yardımcı olacağını söyledi.

"Aluto Langano'da Jeotermal Kuyu Kurulumu" projesi, güç kaynaklarını çeşitlendirmeye yardımcı olacak ve kuyu kafalı güç sisteminin devreye sokulması yoluyla bir jeotermal enerji santralinden güç tedarikini gerçekleştirecektir. Projenin 300.000 kişiye iş olanağı sağlayacak ve Etiyopya' temiz enerji sağlayacak bir güç olacak.

"Tigray Bölgesindeki Orta Okullar İnşaatı" projesinin kırsal alanlarda orta öğretime erişimi geliştirmesi ve Tigray Bölgesi kentsel alanlarındaki mevcut okullardaki kalabalık sınıfları azaltması bekleniyor.

Proje, bölgede 8956 öğrenciye faydalanan projeyle, Tigray Ulusal Bölge Devletinde yedi yeni ortaokul ve hazırlık okulu kuracak.

"Bahir Kentinde Su Arıtımı İyileştirme" projesi ile temiz su kullanımı sağlayarak su dağıtım ağlarını geliştirip daha kaliteli su ihtiyacını karşılayacak. Ayrıca bölgenin su temini için daha az işgücü kullanılacak.

Detaylara Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler