Nevada Üniversitesi, Jeotermal Test Kuyuları İçin Finansman Sağladı

16.08.2017 23:36 | 542 | Editör
Nevada Üniversitesi, Jeotermal Test Kuyuları İçin Finansman Sağladı

 

Nevada Üniversitesi, Jeotermal Test Kuyuları İçin Finansman Sağladı

Nevada Üniversitesi, Reno, keşif stratejilerini iyileştirmek ve Nevada'nın Büyük Havzasında ticari elektrik üreten yeni jeotermal sistemlerin geliştirilmesindeki riskleri azaltmak için bir araştırma projesinin son aşamasında bu sonbaharda jeotermal test kuyularının delinmesine başlamak için finansman aldı. 

 Temmuz ayında Enerji Bakanlığı , en uygun ısı, geçirgenlik ve akışkan kombinasyonlarının mevcut olduğu düşünülen coğrafi alanları bulmak isteyen Nevada Play Fairway Projesinin devamı için finansman sağladığını açıkladı. Ancak açık yüzey işaretlerinden Yeraltı jeotermal rezervuarı ki Bunlar "kör" veya "gizli" jeotermal sistemler olarak bilinir ve bölgenin jeotermal kaynaklarının çoğunu temsil ettiği düşünülmektedir.  

Faz III projeyi Faz I ve II'de geliştirilen modellerin yeni kaynakları keşfetme yeteneklerini test edecek bir keşif sondajı kampanyasına taşır. Üniversite, Nevada Maden ve Jeoloji Bürosu aracılığıyla DOE'den yenilenebilir enerji projesinin üçüncü ve son aşamasını bitirmek için 1.5 milyon dolar kazandı. 

Projenin başkanı ve üniversitenin Nevada Maden ve Jeoloji Bürosunun direktörü Jim Faulds, "Bu çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz" dedi. "Jeotermal sanayi için daha düşük risk ve maliyetle yeni jeotermal santrallerin geliştirilmesini kolaylaştırmak için geleneksel jeotermal sistemlerin keşif stratejilerini geliştirmeye çalışıyoruz."

DOE Jeotermal Teknolojileri Ofisi tarafından yönetilen Çal Fairway projesi, 130 santigrat (266 büyükse sıcaklıkları jeotermal kuyu sitelerini hedeflemek önemli sonuçlar veren söz vardır o F) elektrik üretmek için verimli bir kuyu için tipik sıcaklık. Proje durumda yeni, ekonomik olarak uygun jeotermal sistemlerin tespit etmeyi amaçlamaktadır. Jeotermal gerçekten yenilenebilir enerji. Geleneksel jeotermal sistemler yer altından sıcak su çıkarmak, ısı alışverişi ve arka altı akışkanının motoro geri döndürülmesi.  

Faulds, "Büyük Havzada halihazırda bulunan 25 enerji santralinden üretilen 670 MW'dan çok daha fazla jeotermal enerji potansiyeli var" dedi. "Bu bölgenin jeotermal zenginlikleri, sıcak akışkanların sondajlarla ulaşılabilecek seviyelere daha hızlı yükselmesine olanak tanıyan aktif faylanmasına bağlanabilir Play Fairway projesi, bölgedeki jeotermal gelişimin hızlandırılması için potansiyel olarak bir katalizör sağlayabilir."  

Nevada State Jeologu ve University of Science Üniversitesi profesörü olan Faulds, "Tektonik yerleşiminden dolayı Nevada zengin jeotermal kaynaklara sahiptir" dedi. "Bununla birlikte, örneğin yüzey sıcak kaynaklara yakın olan bariz sitelerin birçoğu zaten keşfedildi: Büyük Havza bölgesindeki jeotermal kaynakların çoğu kördür, çünkü bilinen sistemlerin olumlu özelliklerini tanımlamak ve daha sonra bunu kullanmak önemlidir. Yüzeyin altında gizli yeni sistemler keşfetmek için bilgi. "  

Yenilenebilir Enerji'nin Haritalandırılması 
Play Fairway Projesi, 2015 yılında dokuz kritik parametre kullanarak jeotermal faaliyet için yüzlerce canlı alanı tanımlayan Nevada Büyük Havzasında 40.000 mil kare kesitinin haritalanması ve analizi ile başladı. Çalışmanın ikinci aşamasında, Faulds ve ekibi - birkaç başka fakülte, yüksek lisans ve lisans öğrencisi içeren - jeotermal potansiyel haritasını taradı ve araştırmayı çeşitli alanlarda 24 en umut verici alana indirdikten sonra daralttı. Özellikle umut vadeden beş alana. Bu sitelerin beşinde de ticari dereceli jeotermal sistemler için kanıt buldular. Faz III şimdi metodolojilerini bu alanların iki veya üçünde sondaj ile test edecektir.       

Sondaj için son noktalardan birini seçmek için ekip mevcut elektrik iletim koridorlarına, hassas habitat ve vahşi bölgeler dışına, ve geçirgenlik faktörlerine ve jeotermal aktivitenin göstergesi olan diğer jeolojik, jeofizik ve jeokimyasal özelliklere yakınlık baktı.   

Faulds, "Aşama III'te sondajı birinci ve ikinci aşamalarda kullandığımız metodolojileri test etmek için yapacağız" dedi. "Yaklaşık 500-750 metre derinliğe kadar sıcak suyumuz olup olmadığına bakmak için sıcaklık değişim kuyuları açacağız, Jeotermal sistemin tamamen geliştirilmesi genellikle daha derinlere (bir mil veya daha fazla) sondaj gerektirir ve çok daha pahalıdır , Ancak ticari sınıf sistemlerin varlığı genellikle 500 ila 750 feet derinlikte tespit edilebilir.Kanıtlanmışsa bu Fairway metodolojisi şirketler tarafından benimsenebilir ve keşif ve geliştirmeye daha fazla güvenle yatırım yapabilir "dedi. 

İlk iki sondaj bölgesi, Lovelock'un yaklaşık 25 mil batısında, kuzey Gabbasi Vadisi'nde ve Gabbs kasabasının güneybatısındaki Gabbs Vadisi'nde bulunuyor. Diğer siteler Dixie Vadisi'nin, Crescent Vadisi'nin ve Steptoe Vadisi'nin hemen kuzeyinde yer alan Sou Hills'dedir. Takım, bu sonbaharda sondaj başlatacak ve önümüzdeki yaz sonunda bitirilecek. Dokuz niteliği bir kılavuz olarak alan yeni jeofizik araştırmaları da tamamlayacaklar. Nihai raporun Mart 2019'da tamamlanması planlanmaktadır.  

Play Fairway projesine devam etmek için seçilen diğer kurumlar Utah State Üniversitesi, Hawai Üniversitesi, Utah Üniversitesi ve Washington Jeoloji ve Toprak Kaynakları Bölümü'dür.

Play Fairway programı kapsamında Reno Üniversitesi Nevada Üniversitesi tarafından yürütülen çalışmalar, Jeotermal arama teknolojilerinin ilerlemesine ve Büyük Havzada yeni ve heyecan verici yeni jeotermal umutların keşfedilmesine neden oldu ", Michael Weathers, Department of Technology Manager Enerjinin Jeotermal Teknolojileri Ofisi "dedi. "Bu çalışma, yerli enerji kaynaklarını genişletmek için Büyük Havzanın ötesinde uygulanabilecek jeotermal araştırmalarda risk yönetimi için bir plan hazırladı.GTO, projenin yaklaşmakta olan sondaj aşamasında doğrulanması nedeniyle bu metodolojiyi izlemeyi dört gözle bekliyor ve sonuçta Jeotermal endüstride başkaları tarafından benimsenmesi "gibi.

 

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler