ABD, Federal Araziler Yasasında Geliştirilen Jeotermal Üretimi'ni Tanıttı

10.12.2017 18:15 | 645 | Erkan Sancak (CFO)
ABD, Federal Araziler Yasasında Geliştirilen Jeotermal Üretimi'ni Tanıttı

ABD, Federal Araziler Yasasında Geliştirilen Jeotermal Üretimi'ni Tanıttı

 

Yasalar, Idaho ve diğer federal toprak ülkelerinde temiz enerji gelişimini başlatmak için düzenleyici engelleri kaldırıyor

WASHINGTON, DC  - Raportör Raúl Labrador, R-Idaho, Çarşamba günü, bol miktarda bir Idaho kaynağının geliştirilmesini hızlandırmak için uzun zamandır beklenen bir tasarının Federal Araziler Yasasında Geliştirilen Jeotermal Üretimi'ni tanıttı.

Labrador, konuyla ilgili olarak, Kongredeki ilk yılını 2011'den beri sürdürüyor. Mevzuatın daha önceki bir versiyonu, Housewitz'te 2012'de iki partili desteği kaldırdı

Uygulanabilir ABD jeotermal kaynaklarının yüzde doksanını federal topraklarda varolmaktadır. Idaho'da tek başına kaynak 800 megawatt olarak tahmin edilmekte ve 500 bin evin ısıtılması için yeterli bir kaynak bulunmaktadır.

Labrador, "Keşif sürecinde gereksiz ve çiftli çevresel incelemeleri temizlemek çok akılcıdır" dedi. "Her Amerikalı, temiz, yenilenebilir ve güvenilir jeotermal enerjinin ilave geliştirilmesinden fayda sağlayacaktır”

Küçük keşif kuyularının düzenleyici onayı bekleme sürelerini yaklaşık 10 aydan iki ay ya da daha kısa bir sürede azaltacaktır. Çapı 8 inç veya daha düşük olan test delikleri, Ulusal Çevre Politikası Yasası'na (NEPA) göre kategorik bir dışlanma görevi görür. Petrol ve gaz arama ve madenciliği için benzer hükümler zaten mevcuttur

Tasarı, aynı zamanda, petrol ve gaz kiralanan arazilerde jeotermal kaynakların birlikte üretilmesine izin veriyor; hükümetin jeotermal gelişim için öncelikli alanları belirlemesini şart koşuyor ve bitişik arazilerde varolan bir kiracı tarafından rekabetçi olmayan, adil piyasa değerinde kiralama yetkisi verir. Kiralama şartı, Kasım 42'de R-Idaho Temsilcisi Mike Simpson tarafından getirilen bir tasarının HR 4252'den alınmıştır.

Boise merkezli ABD Jeotermali'nden Scott Nichols geçen hafta Labrador tasarısının taslak bir versiyonunda House Natural Resources Committee'nin bir oturumunda ifade etti.

“Jeotermal enerji en temiz, en düşük etkilenen, yenilenebilir enerji kaynaklarından biridir" diyen ABD Jeotermal'ın izin ve arazi müdürü Nichols, "Üretilen megawatt başına diğer yenilenebilir enerjilerden daha az toprak kullanıyor" dedi

Nichols, duruşmada Labrador'a yaptığı açıklamada, bazı kuyuların NEPA kapsamında yedi kadar çevre analizine sahip olduğunu belirtti. "Bu dışlanma sonrasında bile enerjinin piyasaya sürülmeden önce en az iki NEPA analizi yapmamız gerekecek.

Labrador'un tasarısı, Jeotermal Enerji Birliği'nin ve Idaho, Oregon, Nevada ve Kaliforniya'da faaliyet gösteren ABD Jeotermal'ın desteğini alıyor.

ABD Jeotermal A.Ş. CEO'su Douglas Glaspey, "ABD Jeotermal, Temsilci Labrador'un önerdiği İK 4568'yi güçlü bir şekilde destekliyor" dedi. "Biz, tasarıdaki dört hükmün de jeotermal kaynakların kiralanması ve geliştirilmesi ile ilgili konularda gerekli değişiklikler sağladığına inanıyoruz" federal toprak yönetimi ve jeotermal endüstrisinde büyüme için bir katalizör sağlama "olduğunu söyledi

Idaho, Statehouse'u ve Boise'deki ofisleri ve evleri ısıtmak da dahil olmak üzere, jeotermal enerji ile uzun bir geçmişe sahiptir. Idaho Ulusal Laboratuvarı 1970'lerde Raft Nehri bölgesinde jeotermal geliştirmeye yardım etti ve yeni nesil teknolojide çalışmaya devam ediyor.

Kaynak

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler