2018 Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü (GDF) Latin Amerika’nın Jeotermal Geliştirme Tesisine Verildi

03.03.2018 00:47 | 681 | Erkan Sancak (CFO)
2018 Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü (GDF) Latin Amerika’nın Jeotermal Geliştirme Tesisine Verildi

2018 Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü (GDF) Latin Amerika’nın Jeotermal Geliştirme Tesisine Verildi

 

GeoTHERM Sergi ve Kongresi 2018'in açılış töreni sırasında, Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü 2018, jeotermal geliştirme tesisine (GDF) Latin Amerika'ya ; yüzey araştırmaları için risk azaltma ve keşif sırasında değerlendirme sondajları sunan ilk çok ikona dayalı iklim girişimine layık görüldü.

 Latin Amerika'daki jeotermal projelerin fazı Enel Green Power, EGEC Başkanı - Jugendeki şeffaflığı ve bağımsızlığı sağlamaya devam etmek için değerlendirme sürecinin başlangıcından önce adaylardan biriyle bir çıkar çatışması yüzünden kendisini kandıran Ruggero Bertani, sonuçta Ödül önemli bir sinyal gönderiyor. Bertani, "Gittikçe artan bir şekilde, jeotermal gelişim için temel itici güçlerin yalnızca teknik değil. Ayrıca sosyal, finansal ve siyasi. Ödülün bu yılki baskısı, sektörde ve araştırmada, özellikle de gelişmemiş ülkelerde, ancak büyük bir potansiyele sahip jeotermal potansiyele sahip, yenilikçi finansal araçların aranması konusunda fikir birliğine varıldığını gösteriyor. "

GDF hem Latin Amerika'da, hem Güney Amerika'da hem de Orta Amerika'da jeotermal gelişimini teşvik eden yenilikçi bir finansal mekanizma. İki yıldır faaliyete geçmiş olup, ağırlıklı olarak Avrupa Birliği ve Almanya tarafından finanse edilmektedir.

Latin Amerika Enerji ve Finansal Sektör Enstitüsü Bölüm Başkanı Christoph Sigrist, projeyi başından beri takip eden KFW'de "Latin Amerika Jeotermal Geliştirme Merkezi adına adına bu ödülü almaktan gurur duyuyorum" dedi. "Halen Yeşil İklim Fonu'ndan ek fonlar almak ve ikinci bir teklif çağrısı hazırlamak için çalışıyoruz. İlk görüşmeden yaklaşık sekiz finansman sözleşmesi çıktı. Fonun hem sanayi tarafından hem de gelişmekte olan finansal kuruluşlar tarafından bu kadar iyi kabul görmesinden gurur duyuyoruz. "

GDF Latin Amerika, jeotermal projede ilk alt-yatay kuyunun tasarım ve uygulanması için GPC Enstrümantasyon Süreci (Fransa) tarafından şimdiye kadar sadece petrol sondajı için kullanılan tekniğin uzun bir süre daha fazla sıcak su boşaltmak; Politecnico di Torino (İtalya), ENERTUN sistemi için, bir tünel astarının düşük entalpi jeotermal sisteme dönüştürülmesine izin veren; Gyopáros Üretim ve Yeniden Enjeksiyon Jeotermal Sistemi için, Gyopáros Thermal SPA'da işletilen PORCIÓ Ltd. (Macaristan); RWTH Aachen Üniversitesi (Almanya), yeraltı suyu akış hızını ve bir sondaj ısı değiştiricisinin yakınındaki yöndeki yerlerini tespit etmek için Sıcaklık Algılayıcı Modülünün (TSM) geliştirilmesi için.

Avrupa genelinde toplam 19 aday gösterildi. Bunlar, sektörün coşkusunu ve yenilikçiliğe yönelik sürekli çabaları, etkinliği ve maliyetlerin azaltılmasını gösteren geniş bir yelpazedeki şirketlerden ve araştırma enstitülerinden gelen önerileri içermektedir

2018 yılına ait jüri, Christian Boissavy (Fransa), Adele Manzella (İtalya), Sandra Kircher (Messe Offenburg, Almanya), Bruno Leray (Fransa) ve Javier Urchueguia (İspanya) 'dan oluşuyordu.

Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü, Avrupa Jeotermal Enerjisi Konseyi EGEC'in, GeoTHERM fuarının organizatörleri ve kongre Messe Offenburg'la birlikte başlattığı bir girişimdir. Ödül, yenilikçi ürünler, bilimsel araştırma veya proje girişimleri şeklinde jeotermal enerji alanına olağanüstü katkıda bulunan kuruluşlara verilmektedir.

Kaynak

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler