Dosyalar

Ulusoy Elektrik HÜCRE Dergisi Aralık 2016 Sayısı


Ulusoy Elektrik HÜCRE Dergisi Aralık 2016 Sayısı

 

Ülkemiz için son derece zor bir yazı geride bıraktık. Şimdi bizlere düşenin yenilenmek, eskisinden daha çok çalışmak, eskisinden de güçlü olmak olduğunu düşünüyoruz.  Türkiyemizin sağlam temeller üzerinde yükselebilmesi için ülkeyi oluşturan tüm unsurların kendi görevlerini layıkıyla yerine getirmesi gerekiyor. Bu noktada da biz iş dünyasının görevi çalışmak, daha çok çalışmak, ülkemiz için milletimiz için daha çok üretmek ve daha çok katkı değer sunmaktır. 

Bizlerin ülkemiz için yapması gereken en önemli görev “üretmek”. Kalkınmayı ancak yeni fikirler, yeni ürünler üreterek, yurt dışında kaliteli ve güvenilir Türk markalarının dolaşımını arttırarak başarabiliriz. Biz de 30 yıldır olduğu gibi bundan sonra da istihdam yaratarak, yerli ürün kullanımının artmasını sağlayarak, yurt dışındaki ürünlerimiz ile ihracata katkı sunarak, vergi rekortmeni olarak ülkemiz için tüm enerjimiz ile çalışmaya devam edeceğiz.

Yerli kaynaklarımız ile sunacağımız en değerli katkı ise yenilenebilir enerji  kaynaklarımızdan, zenginliklerimizden maksimum seviyede faydalanmak olacaktır. Elektrik üretiminde sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını son derece önemiyorum. Bu kaynakların içerisinde jeotermal enerjinin ise farklı bir yeri bulunmaktadır. Çünkü bu zenginliğe sahip olan dünyadaki sayılı ülkelerden birisiyiz ve kullanım oranının arttırılması için elimizden gelen özeni göstermeliyiz. Bu nedenle bu sayımızın kapak konusunda jeotermal enerjiye yer vermeyi tercih ettik.

Az önce de değindiğim gibi dünyayı “motivasyon, çalışmak ve üretmek” kurtaracaktır. Sonbahar yeni bir sezonun açılışı, yazın rehavetinden çıkıştır. Şimdi bizi de bekleyen bu yaz topladığımız enerji ile yeni sezona yeni bir sayfa açarak girmek…

Hücre Dergisi’nin yeni sayısında keyifli okumalar dilerim. Sevgi ve Saygılarımla,

 

Kubilay ULUSOY

Ulusoy Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.