Sanko Holding, Salihli'yi Jeotermal Su İle Isıtıyor

07.12.2018 15:50 | 641 | Erkan Sancak (CFO)
Sanko Holding, Salihli'yi Jeotermal Su İle Isıtıyor

Sanko Holding, Salihli'yi Jeotermal Su İle Isıtıyor 

Sanko Holding'in Salihli’de açtığı üretim kuyularından gelen jeotermal su, Jeotermal Isı Merkezine bağlanarak abonelere verilmeye başlandı.

Jeotermalin ısıtma ve sıcak su alanında taşıdığı büyük potansiyel, Salihli’de gerçeğe dönüştü. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Sanko Holding'in açtığı üretim kuyularından temin edilen ve atmosfer şartlarında 95 derece sıcaklığa indirgenen jeotermal suyun, kiralama ihalesi kapsamında Jeotermal Isı Merkezine bağlanarak abonelere verilmeye başlandığını açıkladı.

Belediye adına kayıtlı jeotermal işletme ruhsatlı sahanın 30 yıllık süreyle Sanko Holding’e 1,5 milyon lira bedelle kiralandığını belirten Başkan Kayda, şunları söyledi: “Aktif durumda bulunan 6 kuyudan gelen sıcak su ile vatandaşlarımız yeterli ısınamıyordu. San 9 ve San 10 kuyularından gelen sıcak su sayesinde halkımız bu kıştan itibaren evlerinde hiç üşümeyecek. Bundan böyle Salihli’miz hem ısınacak hem de gelir elde edecek. Jeotermal enerji ile ısınan vatandaşlarımızın evlerine 95 derece sıcaklığa sahip sıcak su dağıtımı da başladı. Tüm halkımıza hayırlı olsun.”

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler