Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu, Jeotermali Konutların Isınmasında, Sera Tarımında Ve Termal Turizmde Kullanmak İstiyoruz Dedi

16.02.2015 09:19 | 1364 | Erkan Sancak (CFO)
Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu, Jeotermali Konutların Isınmasında, Sera Tarımında Ve Termal Turizmde Kullanmak İstiyoruz Dedi

Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu, jeotermali konutların ısınmasında, sera tarımında ve termal turizmde kullanmak istiyoruz dedi

Gökmen ULU- Özlem Çerçioğlu, nam-ı başka ‘Topuklu Efe’ vekillik koltuğunu bırakıp memleketi Aydın’a belediye başkanı oldu. İki dönemdir de görevde… Sosyal belediyeciliği öne çıkaran Çerçioğlu emin : Biz yoksulun yanındayız. Bu vilayette hiç kimse yatağa aç girmez, soğukta üşümez…

Aydın’da ‘topuklu efe’ olarak anılan Cumhuriyet Halk Partisi CHP ’li Özlem Çerçioğlu, Türkiye’nin başarılı belediye başkanları arasında gösteriliyor. İki dönem Cumhuriyet Halk Partisi CHP Aydın Milletvekilliği yaptıktan akabinde , Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı da ikinci defa kazandı. “Sağın kalesi” diye bilinen Aydın’da ezber bozan Çerçioğlu, halkından çok büyük destek ve ilgi görüyor. Çerçioğlu, karşısındaki en çok büyük engelin ise iktidar olduğunu diyor . “Ne yaparlarsa yapsınlar, yıldıramazlar, hızımı kesemezler” diyor. En çok büyük mücadelesi ise İl Özel Yönetim ’ye ait malların Aydın’da kalması için… İşte Çerçioğlu’nun açıklamaları:

DAYANIŞMANIN ÜST DÜZEY ÖRNEKLERİ...

Bize evvel belediyenizin öne çıkan icraatlarını ve yönetim anlayışınızı anlatır mısınız? Belediyeler yol, alt bina , park ve binalar yapar, biz de yapıyoruz bunları, hem de en iyi biçimde . Ama önemli olan sosyal belediyecilik. Aydın’da hiç kimse karnı aç yatağa girmez, soğukta üşümez. Aydın’da yoksul aileler çocuklarının ihtiyaçlarını karşılarken sıkıntı yaşanmaz. Aydın’da dilenci göremezsiniz. Mendil satan çocuk yoktur. Yoksulsanız Aydın Belediyesi yanınızdadır. Halk Ekmek Fabrikalarımız 50 kuruşa ekmek üretiyor. Şu anda de halkımızın esas gıda maddelerini en ekonomik biçimde alabileceği marketler açıyoruz. Dayanışma ve yardımlaşmanın, sosyal belediyeciliğin örneklerini en üst düzeyde uygulamaktayız.

İl Özel Yönetim mallarının devri hususunda Aydın’da neler yaşandı? 6360 sayılı yasa gereği, lağvedilen İl Özel İdaresi’nin görevleri ve malları dağıtıldı. Valinin başkanlığında bir komisyon kuruldu. Yasada malların ilgili kurumlara devredilmesi belirtilir. Ne hikmetse Aydın’da belediye bir türlü ilgili kuruluş olamadı. Personelin % 99’u belediyeye verilirken, 968 taşınmazın sadece 23’ü bize verildi. Verilenler de işe yaramayan, ömrünü doldurmuş kamyon ve benzeri araçlar. Diğerleri Hazine’ye ya da çeşitli bakanlıkların vilayet müdürlüklerine aktarıldı. Oysa AKP- AK Parti ’li olan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne İl Özel Yönetim mallarının yaklaşık olarak % 95’i verildi.

AYDIN HALKININ MALINI KAÇIRDILAR

Örnek iletmeniz mümkün mü? Didim’deki şöhretli Altınkum Plajı İçişleri Bakanlığı’na verildi. Bu plaj ne olacak? Şezlong mafyasına mı verilecek? Yalnızca orası değil, rayiç bedeli 550 milyon lira olan jeotermal tesis elimizden alındı. Üç sene evvel Aydın halkının parası ile alınmış olan jeotermal alan da şu anda atıl durumda. Halbuki biz buradaki jeotermali konutların ısınmasında, sera tarımında ve termal turizmde kullanmak istiyoruz. Bütün bunların sahibi Aydınlılar’dır. Bizim malımızı, mülkümüzü bize vermediler. Bunların bir kısmı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda, bir kısmı de çürümeye terk edilmiş durumda. Aydın halkının malı kaçırılmıştır.

Aydın’ın AKP- AK Parti ’li milletvekillerine seslendim ‘tık’ yok

Cumhuriyet Halk Partisi CHP ’li Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın mallarını arka almak için verdiği mücadeleyi ve karşılaştığı zorlukları söyledi . Aydın’ın AKP- AK Parti ’li milletvekilleri Mehmet Erdem, Ali Gültekin Kılınç ve Semiha Öyüş’ü eleştirdi.

Belediye Başkanı Çerçioğlu şu şekilde diye belirtti : “Aydınlının her bir malı için bir bir 557 dava açtık. Mesela bir vasıtanın şoförü belediye kadrosuna verilirken, söz konusu pikap Germencik Kaymakamlığı’na devredildi. Ne ilgisi var? 2. Yönetim Mahkemesi bizi haklı buldu. Ama Valilik hukuk tanımadı, yargı kararına uymadı. Zaten taş üstüne taş koydukları yok. Destek de beklemiyoruz, bari köstek olmayın. AKP- AK Parti ’nin Aydın milletvekillerine defalarca seslendim: Siz nerenin vekilisiniz? Niçin halkın hakkını savunmuyorsunuz? Tık yok.”

Bu vilayette hiç kimse yatağa aç girmez

Kaynak: sozcu

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler