Jeotermal Potansiyelimizi Görmek İçin Avrupadan Gençler Ülkemize Geldi

18.02.2015 09:41 | 941 | Erkan Sancak (CFO)
Jeotermal Potansiyelimizi Görmek İçin Avrupadan Gençler Ülkemize Geldi

Afyon Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, Afyon Güzel Yarınlar Derneği'nin Ulusal Ajans işbirliği ile hazırladığı "Let Me Introduce Myself" isimli proje çerçevesinde dört yabancı ülke ve ülkemizin çeşitli illerinden ilimize gelen öğrencileri makamında kabul etti.

Ulusal Ajans işbirliği ile  beşinci projelerine imza atan Afyon Güzel Yarınlar Derneği (AGÜYAD) hazırladığı yepyeni bir proje ile Avrupalı gençleri ilimizde konuk ediyor.

Bulgaristan, Romanya, Polonya, Yunanistan ve ülkemizin çeşitli illerinden ilimize gelen 30 gençle yapılacak olan "Let Me Introduce Myself" isimli proje ile şehrimizin en önemli enerji ve turizm kaynağı olan jeotermal enerjinin Avrupalı gençlere tanıtımı sağlanıyor. AGÜYAD Başkanı Fatma Durgu yönetiminde 16 Şubat- 22 Şubat tarihleri arasında sürecek projenin Eğitim Koçluğu'nu Özkan Uzelli, Proje Koordinatörlüğü'nü ise, Elif Sena Aytekin, Esra Özgüven ve Tuğba Durgu üstleniyor.

Proje çerçevesinde, AGÜYAD Başkanı Fatma Durgu başkanlığında tüm öğrencileri makamında kabul eden Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, öğrencilere ilimizle ilgili bilgi verdi. AGÜYAD Başkanı Fatma Durgu'dan projeyle ilgili detaylı bilgi alan Başkan Yardımcısı Örten, projenin amacına ulaşması yönünde temennilerini dile getirdi. Ziyaretin ardından Afyonkarahisar Belediyesi tarafından işletilen Taş Medrese'yi ziyaret eden öğrenciler, girişimcilik atölyesi eğitimleri ve çalışma faaliyetleri gerçekleştirdi.

22 Şubat'a kadar yerel girişimcilerle kaynaklar ve enerji potansiyelleri hakkında görüşmeler yapacak olan öğrenciler, Afyon Jeotermal Turizm ve A.Ş.'yi ziyaret ederek, jeotermal enerjinin kullanım sahası ve önemi hakkında bilgiler alacak. Öğrenciler, proje süresince tarihi ve turistik yerleri de gezerek ilimizi kültürel açıdan yakından tanımış olacak.

Kaynak: http://www.afyonzafer.net 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler