Niksar Belediyesi Jeotermal Alanlar İçin Harekete Geçti

21.02.2015 15:50 | 1296 | Erkan Sancak (CFO)
Niksar Belediyesi Jeotermal Alanlar İçin Harekete Geçti

Tokat Niksar'da termal turizm ve termal ısınma ile seracılıkta ilk adım atıldı. Kuzey Anadolu Fayının etkinliğinin oluğu bölgemizde geniş jeotermal kaynaklar mevcutken bunu bölgemizde Reşadiye kullanıyor ve ekonomisine katkı sağlıyordu.

Fakat yeterli miktarda çalışma yapılamadığından yeraltı zenginliklerinin ekonomiye kazandırılamıyordu. Niksar belediyesi öncelikli olarak Jeotermal alanların araştırılması ve buna bağlı olarak potansiyelin belirlenmesi uygun alanlara yatırımcıları çekecek cazip çözümlerle kaynakların ortaya çıkarılmasının önündeki tüm engelleri kaldırmak için harekete geçti. Niksar İlçesi Sarıyazı Mevkiinde bulunan 2.468,66 Hektar alanda Jeotermal Arama hizmeti hakları Niksar Belediye Başkanlığına verildi.

“Konuyla ilgi Etüt ve Sondaj noktası belirleme çalışmaları başlamıştır.” Denildi.

Zaten tarihi bir geçmişi bulunan Niksar Tarih Turizmi yanında Jeotermal ile turizmin daha da hareketlenmesi ve ilçe ekonomisine inanılmaz bir katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: www.erbaahavadis.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler