Hüyük'te Çalışmaları Devam Eden Jeotermal Sondajlarda 42 Derece Sıcak Su Çıkması Bekleniyor

07.04.2015 16:23 | 1381 | Erkan Sancak (CFO)
Hüyük'te Çalışmaları Devam Eden Jeotermal Sondajlarda 42 Derece Sıcak Su Çıkması Bekleniyor

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe için kaplıca ve göl turizmi projesinin ilk adımı olan jeotermal enerji sondaj çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

5 aydır yürütülen arama tarama faaliyetleri neticesinde 7 kilometrekarelik bir alanda sıcak su çıkma ihtimali olan üç noktanın tespit edildiğini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"Sondaj çalışmaları sonucunda en az 42 derece sıcaklıkta su çıkması bekleniyor. Projenin kaplıca turizmine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Burada ruhsatlandırma işlemleri tamamlandı ve bin 500 metrelik ham yol çalışması da yapıldı. İstenilen miktarda ve yeterli sıcaklıkta su çıkması halinde sıcak suyun çıktığı noktadan Beyşehir Gölü kenarına taşınması ve kaplıca turizmi ile göl turizmini aynı yerde hizmete sunmayı hedefliyoruz. Proje, Türkiye'de bir ilk olması yönüyle de büyük önem arz ediyor." dedi. 

Kaynak: www.huyuk.bel.tr/

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler