Petrol Mühendisleri Odası ve SPE International Turkey Section Tarafından Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu Düzenlenecek

24.02.2016 12:07 | 1473 | Admin
Petrol Mühendisleri Odası ve SPE International Turkey Section Tarafından Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu Düzenlenecek

Petrol Mühendisleri Odası ve SPE International Türkiye Ekibinin ortaklaşa düzenlediği Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 15 Nisan 2016'da Ankara Bilkent Otelde gerçekleştirecek. 

Özellikle Jeotermalde mevzuat, mühendislik uygulamaları ve İSGÇ gibi önemli konuların konuşulacağı sempozyumda ülkemizdeki jeotermal enerji masaya yatırılacak. 

Düzenleme kuruluşları adına  Petrol Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet KUL ve SPE Turkey Section Başkanı Murat Fatih TUĞAN sempozyumla ilgili ortak bir davet mesajı yayınladılar

"Değerli Delegeler,            


Bizler petrol sektöründe uzun yıllar edinilmiş tecrübe birikiminin mirasçısı olan iki kuruluş, SPE Türkiye (Society of Petroleum Engineers – Turkey Section) ve TMMOB Petrol Mühendisleri Odası (TMMOB – PMO) olarak, bu birikimimizi sektörümüzle ilgilenen tüm profesyonellere ve özellikle genç nesillere aktarmayı bir ödev olarak görüyoruz. Jeotermal Mühendisliği dalında da hatırı sayılır bir insan kaynağına ve teknik birikime sahip olduğumuzun farkında olarak, bu alanda da üstümüze düşen görevi Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016 ile yerine getirmek üzere yola çıktık.

Enerji portföyünde çok yüksek oranlarda fosil yakıtların ithalatına bağımlı olan Türkiye’mizde Jeotermal Kaynaklar’ın önemi ancak son yıllarda anlaşılmaya başlamıştır. Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016 ‘yı hayata geçirme kararı almamızın arkasında, iki kuruluşumuzun ve ülkemizdeki değerli uzmanların birikimini bir potada eritip, gün boyu masaya yatırılacak sorunlara en geçerli çözümlerin üretilmesi niyeti bulunmaktadır. Jeotermal sektöründe teknik konuların olduğu kadarıyla değil, olması gerektiği gibi ele alınması en temel hedefimizdir.

Organizasyon ve danışma kurulumuzdaki değerli isimlerin titizlikle tek güne sığdırdığı programımızın jeotermal sektörüne ve katılımcılara son derece faydalı olacağına yürekten inanıyor, sizleri içtenlikle bu etkinliğe katılmaya ve katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016’da, Ankara ‘da görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla"

 

Düzenleme kurulu adına ise Fatih GÜLER "Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016" yı hep birlikte gerçekleştirmek üzere tüm tarafları sempozyuma davet mesajı yayınladı.

"Türkiye jeotermal enerji potansiyeli artan bir hızla büyümektedir. 2008 yılında 30 MW olan jeotermal güç üretim kapasitesi Ocak 2016 tarihi itibariyle 635 MW’a ulaşarak, Dünyada 8. sıraya yükselmiştir.

Ülkemizin enerji ihtiyacı her geçen gün artmakta olup enerji açığının kapatılması, özellikle de yenilenebilir ve çevre dostu kaynaklardan karşılanması yönünde ciddi çalışmalar yapılmaktadır. 15 Nisan 2016 tarihinde Ankara’da düzenlenmesi planlanan Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016’da ülkemiz için en önemli yenilenebilir kaynaklardan birisi olan jeotermal enerjiden ülke menfaatleri dikkate alınarak, verimli şekilde yararlanılmasına katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Diğer enerji kaynaklarıyla karşılaştırıldığında jeotermal enerjinin çevre dostu bir enerji olduğu bilinmekle beraber, jeotermal kaynak kullanımının çevreye ve insan yaşamına olan olumsuz etkilerini azaltacak yöntemlerin geliştirilmesi de önem arz etmektedir.

Jeotermal Enerji alanındaki araştırma ve çalışmaların ele alınacağı Sempozyumda, Jeotermal kaynakların aranmasından işletilmesine kadar olan geniş bir yelpazede deneyimlerin ve bilgilerin paylaşılması öngörülmektedir.

Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016’yı hep birlikte gerçekleştirmek üzere destek vermeye davet ediyor ve katılımınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,"

 

Sektöre önemli katkı sağlayacağına inandığımız Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016'ya bizde jeotermal.com olarak destek veriyor ve 15 Nisan 2016 tarihinde kamu, özel sektördeki tüm tarafları sempozyuma davet ediyoruz. 

 

Detaylı Bilgi;

 

www.jeotermal2016.org

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler