22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Ve Konferansı İstanbul'da Yapıldı

29.04.2016 17:27 | 1046 | Admin
22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Ve Konferansı İstanbul'da Yapıldı

Jeotermal, rüzgar, güneş ve hes gibi yenilenebilir enerji sektöründen yurt içi ve yurt dışından bir çok firmanın katıldığı ICCI 2016 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Ve Konferansı İstanbul'da yapıldı. 

3 gün süren fuar ve konferanslarda enerji sektöründe ikili firma görüşmeleri ile birlikte  firmalar çalışmalarını sergileme fırsatı buldu. 

Bu yıl, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Alım Heyeti Programı kapsamında, Cezayir, Azerbaycan, Avusturya, Kamerun, KAnada, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Gana, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, İran, Irak, İtalya, Japonya, Kazakistan, Polonya, İspanya, İsveç, İngiltere, Katar, BAE, Türkmenistan, Özbekistan'da satın almacı organizasyonu gerçekleştirildi.

 

Fuarla eş zamanlı gerçekleşecek konferanslarda, 200'den fazla yabancı konuşmacı ve 35 oturumda 15.000'ie yakın ziyaretçinin katılımı ile Enerji Politikaları, Enerji Mevzuatları ve Stratejileri, Enerji Verimliliği, Tüm Enerji Teknolojileri, Ürün ve Hizmetleri gibi çeşitli konular masaya yatırılıyor. Bu yıl öne çıkan konular ise Türkiye, Avrupa ve Afrika enerji ticareti, ulusal ve uluslararası pazarlar olacak.

Fuarın son gününde JESDER (Jeotermal Enerji Santral Yatırımcıları Derneği) Özel oturumuda yapıldı. Jeotermal Enerji sektörüne genel bakış konulu panelde JESDER Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk ŞENTÜRK sektör ile ilgili sorunları dile getirdi ve çözüm önerilerini paylaştı. 

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler