EERE, Enerji Maliyetlerinin Azaltmak ve Jeotermal Isı Pompalarının Kullanımını Artırmak İçin Çalışıyor

13.06.2017 12:50 | 744 | Erkan Sancak (CFO)
EERE, Enerji Maliyetlerinin Azaltmak ve Jeotermal Isı Pompalarının Kullanımını Artırmak İçin Çalışıyor

EERE, Enerji Maliyetlerinin Azaltmak ve Jeotermal Isı Pompalarının Kullanımını Artırmak İçin Çalışıyor

Jeotermal ısı pompası sistemleri, ev sahiplerine ve işletmelerin binalarını soğutmak ve ısıtmak için ayaklarının altındaki sıcaklığı kullanmalarını sağlar. Enerji Dairesi, bu enerji kaynağının daha uygun maliyetli ve erişilebilir olmasını sağlamak için araştırmayı desteklemektedir.

Jeotermal Isı Pompaları (GHP'ler) konut, ticari ve kurumsal binaları ısıtmak ve soğutmak için kullanılabilir, böylece tüketicilere önemli miktarda enerji tasarrufu sağlanır. Aslında, (DOE) Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı US Department (ORNL) tarafından yayınlanan enerji raporunda,  56.1 (GHPs yerli enerji maliyetlerinde fazla 50 milyar $ (% 48.2 tasarruf) kaydetmek ve 216 gigawatt tepe yaz elektrik talebini % Azaltır). Ayrıca, Jeotermal Isı Pompaları binlerce imalat, kurulum ve denetim işini desteklemektedir.

Bununla birlikte, başlangıç ​​öncesi kurulum maliyetleri, Jeotermal Isı Pompalarına erişmek için bir engel oluşturmaktadır. Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Enerjisi Jeotermal Teknolojileri Ofisi bu meydan okumayı Küçük İşletme Makbuzları (SBV) Pilot programı. SBV, ORNL ile GHP sistemi ve ürün mühendisliği alanında uzmanlaşmış küçük bir işletme olan Geothermal Design Center, Inc. arasında, GHP kurulumu sırasında ilk test sürelerini azaltmak için yeni bir yöntem geliştirmek için bir İşbirliği Araştırma ve Geliştirme Anlaşması finanse etmiştir. Bu yeni yöntem, jeotermal yer hattı maliyetini düşürmeye yardımcı olur (Jeotermal Isı Pompalarının benimsenmesinin önündeki en büyük engel).

GHP'ler yerden ısıtma ve su ısıtma sağlamak için yeryüzünün sığ yer altı yüzeyinde depolanan doğal sıcaklığı kullanır ve yerden soğutmak için yerden ısıtma havuzu olarak zemin kullanırlar. Bu yeni test yaklaşımı, termal tepki testi sonuçlarına dayanarak etkili zemin ısıl iletkenliğini (GTC) hızlı ve daha doğru bir şekilde belirleyebilir. GTC, ısıyı aktarmak için GHP sistemleri tarafından kullanılan zemin ısı eşanjörlerinin boyutlandırılması için önemli bir parametredir. Geleneksel GTC testleri, sabit bir elektrik güç kaynağı ile 48 saatlik bir test süresine ihtiyaç duyarken, ORNL ve Geothermal Design'in yeni yöntemi, gerekli test süresini% 40 veya daha fazla azaltmaktadır. Aynı zamanda, kararsız veya aralıklı bir güç kaynağı ile GTC'yi de belirleyebilir.

GTC testleriyle ilişkili maliyetler, GHP sistemlerinin en uygun tasarımını mümkün kılan artan kullanımla birlikte bu yaklaşımla önemli ölçüde azaltılıyor. Ayrıca ORNL ve Jeothermal Design'in yaklaşımı, önceki tekniklerden zemin ısı eşanjörlerinin termal özellikleri hakkında daha fazla bilgi sağlar; bu da, GHP alanındaki ilerlemelere ve maliyet düşüşlerine ve sonuçta ABD tüketicilerine maliyetlerin düşmesine neden olabilir.

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler