Polaris Energy Nicaragua Yeni Bir Enjeksiyon Kuyusu SJ 11-2'yi Açmaya Başladı

17.06.2017 23:06 | 858 | Erkan Sancak (CFO)
Polaris Energy Nicaragua  Yeni Bir Enjeksiyon Kuyusu SJ 11-2'yi Açmaya Başladı

Polaris Energy Nicaragua  Yeni Bir Enjeksiyon Kuyusu SJ 11-2'yi Açmaya Başladı

 

Polaris Altyapı A.Ş. Toronto merkezli bir şirket olup yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında ve  Latin Amerika'daki enerji projelerinde, 2017 San Jacinto sondaj programları ilgi ile izlenmekte.

Şirketin San Jacinto projesinde uzun vadeli üretimi en üst düzeye çıkarma hedefi ile tutarlı olarak, Şirketin tamamına sahip olduğu bağlı kuruluşu Polaris Energy Nicaragua SA ("PENSA"),  Nisan ayının sonlarında yeni bir enjeksiyon kuyusu SJ 11-2'yi açmaya başladı.

2017 yılının başında, hedeflenen geçirgenlik bölgesine başarıyla geçtikten sonra, zamanında ve bütçenin altında planlanan kuyuları tamamlandı. Buna göre, San Jacinto rezervuarının uzun vadeli yönetimi ile ilgili olarak, SJ 11-2'nin yeniden enjeksiyon için önemli miktarda jeotermal akışkanı kabul edeceğini ve işletme esnekliğini daha da artıracağını öngörüyoruz. Rutin yapım ve imalat faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından Temmuz 2017 sonlarında SJ 11-2'nin hizmete girmesini bekleniyor.

            Ayrıca, yeni bir üretim kuyusu olan SJ 4-2'nin sondajının 18 Haziran 2017'de başlaması planlanlamaktadır. SJ 4-2 ile amaç, ortalama üretimin 72 MW (net) San Jacinto projesinde satın alınan fiyat anlaşması ve kurulu türbin kapasitesi tarafından desteklenen seviye. SJ 4-2 için hedef tamamlama tarihi Ağustos 2017'in başında. Polaris Altyapı ayrıca, SJ 4-2'den sonra ikinci bir üretim kuyusunun açılıp açılmayacağını değerlendiriyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde bir karar almasını bekliyor.

 

Polaris Altyapı Yönetim Kurulu Başkanı Marc Murnaghan "San Jacinto projesinde sondaj çabalarını başarıyla başlatmaktan memnuniyet duyuyoruz" dedi. "SJ 11-2 sondaj programının uygulanması mükemmel, hedeflerimize ulaşarak bütçeye girdi, odak noktası yeni bir üretim kuyusu için seçenekler değerlendirmeye devam ederken, artık bir sonraki üretim kuyusunun, SJ 4-2 sondajına geçildi. "

Polaris Altyapısı Hakkında

Polaris Altyapı, Latin Amerika'da yenilenebilir enerji projelerinin işletilmesi, satın alınması ve geliştirilmesi ile uğraşan Toronto merkezli bir şirkettir. Şu anda, Şirket Nikaragua'da bulunan 72MW jeotermal projesini yürütüyor.

Yatırımcı İlişkileri 
Polaris Infrastructure Inc. 
Telefon: +1 416-849-2587 
E-posta: info@polarisinfrastructure.com

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler