Jeotermal Teknolojileri Ofisi Fairway Play Analizi Faz III Seçimleri Açıkladı

21.07.2017 23:55 | 596 | Erkan Sancak (CFO)
Jeotermal Teknolojileri Ofisi Fairway Play Analizi Faz III Seçimleri Açıkladı

Jeotermal Teknolojileri Ofisi Fairway Play Analizi Faz III Seçimleri Açıkladı

 

ABD Enerji Bakanlığı Jeotermal Teknolojileri Ofisi (GTO), Faz III Play Fairway Analysis (PFA) faaliyetleriyle uyumlu 5 proje için fonlamaya devam edeceğini açıkladı. GTO, 2014 PFA Finansman Fırsatları Duyurusundan orijinal 11 projeden beşine 5 milyon dolarlık ek fon sağlıyor. Ödüller, özellikle jeotermal oyun parkı (Jeothermal Play Fairways) gelişimi yoluyla jeotermal araştırmada belirsizlik miktarının belirlenmesi ve azaltılması konusunu ele alacak. 

"Fairway analizi oynamak" kavramı, batı ABD'de kör termal sistemlerin potansiyel yerlerini belirlemek için kullanılmıştır. Bir oyun parkuru analizi, jeotermal sistem elemanlarının varlığı ve yararına göre belirsizlik seviyelerini tanımlar ve bunları yüksek haritalara dönüştürür Isının, geçirgenliğin ve sıvının en uygun kombinasyonlarının bulunduğu coğrafi bölgeyi derecelendirin. Faz III, projeleri, Faz I ve II geliştirilen modellerin yeni kaynakları keşfetme kabiliyetini test edecek bir keşif sondajı kampanyasına taşır. Tanımlandığında, hidrotermal kaynaklar mevcut teknolojilerle hızlı bir şekilde çevrimiçi hale getirilebilir ve Amerika'da yenilenebilir enerjinin kısa vadede genişlemesini destekleyebilir.

Araştırma sürecinin başlarında yapılan bu sistematik yaklaşım, yüksek maliyetli sondajı azaltabilir ve jeotermal enerjiden elektrik üretmek için gerekli olan yüksek sıcaklıklar ve yeterli su akışını hayati bir karışıma başarıyla atma ihtimalini artırabilir. Arama sondajı başarı oranları artırılarak, bu veri eşleme aracı jeotermal projelere yatırım yapmaya ve jeotermal enerjinin maliyetlerini önemli ölçüde düşürmeye yardımcı olacaktır. 

Seçilen Faz III ödülleri şunlar: Nevada Üniversitesi-Reno Üniversitesi - Reno, Nevada 
Utah State University - Logan, Utah Utah 
University of Hawaii - Honolulu, 
Utah Hawaii Üniversitesi - Eagle Great Basin - Utah, Salt Lake City 
Washington Jeoloji ve Yer Bilimleri Bölümü - Olympia, Washington

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler