İngiltere, İlk Jeotermal Enerji Santralini Crowdfunding’e İnşa Edecek

25.07.2017 22:08 | 591 | Erkan Sancak (CFO)
İngiltere, İlk Jeotermal Enerji Santralini Crowdfunding’e İnşa Edecek

İngiltere, İlk Jeotermal Enerji Santralini Crowdfunding’e İnşa Edecek

 

Jeotermal enerji için Cornish projesi, crowdfunding sitesi üzerinde 5 milyon pound kazandı.

İngiltere'nin Cornwall'daki ilk jeotermal elektrik alanını inşa etmeyi amaçlayan bir proje, inşaat başlatmak için 5 milyon pound yükseltme hedefiyle, artık zenginleştirme sitesi olan Bolluk'a yatırım yapmaya açık.

Cornwall Redruth Jeotermal Enerji  projesi, toprağa derin kuyu sondajı ile ve Dünya'nın çekirdeğine su pompalayarak ısı elde etmesi ile içeride çalışır. Ülkenin ilk ticari jeotermal enerji santrali olacak.

Proje, Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu'ndan 10 milyon pound, Cornwall İlçe Konseyi ise 2.4 milyon pound tutarında finansman sağlamış durumda.

Canlı yayınlanan tahvil teklifi programında, yatırımcılara her yıl 5 bin 500 eve elektrik sağlayabileceklerini söyleyerek 3MW projesinin finansmanı için 5 milyon pound yükseltmeyi hedefliyor.

Projeyi geliştiren Jeotermal Mühendisliğin genel müdürü Ryan Law, yaptığı açıklamada "Ayaklarımızın altında jeotermal kaynak geniş ve düzgün yönetilirse tükenmez" dedi.

"Cornwall'un granit kayaları İngiltere'de en yüksek ısı akışına sahip ve jeotermal enerjinin gelişimi için en iyi yer" dedi. Biz gelen, Bolluk yoluyla debentures bir teklif başlatıyoruz insanlar doğrudan yatırım için izin "Birleşmiş Downs projesi jeotermal teknolojisinin kesme kenarında ve biz yerel topluma bir  şans vererek bu projede yer almak istediğini söyledi "

Tahvil teklifi 18 aylık vadeli ve dönemin sonunda da tam olarak ödenen ilgi ile yüzde 12 tahmini getirisi (AER) sahiptir. Haftasonu boyunca piyasaya sürülmesinden bu yana, Bolluk platformunda 1 milyon pound'dan daha fazla para biriktirdi.

Kaynak İçin Lüfen Tıklayınız 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler