İngiltere'nin İlk Ticari Jeotermal Santrali İçin Yatırımcılar Atağa Kalktı

31.07.2017 23:15 | 728 | Erkan Sancak (CFO)
İngiltere'nin İlk Ticari Jeotermal Santrali İçin Yatırımcılar Atağa Kalktı


İngiltere'nin İlk Ticari Jeotermal Santrali İçin Yatırımcılar Atağa Kalktı

 

Yatırımcıları, İngiltere'deki ilk ticari jeotermal elektrik enerji santralini geride bırakmaya teşvik eden bir tahvil, piyasaya sunulduğundan bu yana 48 saat içinde 1 milyon £ 'dan fazla yükseldi.

Jeotermal enerji tarihinde, Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu'ndan 10.6 milyon £ hibe ve Cornwall İlçe Konseyi'nden 2.4 milyon £ kamu ödemesi ilk kez bu projede verilmiştir

 

Eşler arası finans platformu Abundance Investment, İngiltere'nin Cornwall'daki Redruth yakınlarındaki ilk ticari jeotermal tesisinin kurulmasına yardım etmek üzere 22 Temmuz Cumartesi günü United Downs Jeotermal tahvilini açtı  ve 24 Temmuz Pazartesi gününden itibaren tahvilin 1,6 milyon pound'dan fazla arttığını doğruladı.

 

Bruce Davis şunları söyledi: "Müşterilerimiz, gezegenimiz için bir kazanma ve maddi hedefleri için de kazanma teklif eden bir sonraki yenilenebilir enerji dalgalarına yatırım yapmak için güçlü bir talep göstermiştir, İngiltere'nin Cornwall'daki ilk jeotermal enerji santralinin kurulmasına yardım etmekten ve bu şansı sunmaktan çok memnunuz.

"Jeotermal teknoloji İtalya ve İzlanda'da kanıtlanmış ancak elektrik üretmek için şimdiye kadar Birleşik Krallık'ta kullanılmamıştır. Bu, AB bağışları ve Yerel Yönetimler tarafından desteklenen ve sıradan insanların gelecekte önemli miktarda karbon azaltma potansiyeline sahip olan bir şeyde bir hisse alma şansı sunan önemli bir projedir. "

Jeotermal projesine yakın tarihte, Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu'ndan 10.6 milyon £, Cornwall İlçe Konseyi'nden 2.4 milyon £ kamu ödemesi verildi. Proje, düşük karbonlu elektrik kaynağı oluşturmak için kayalarda tutulan ısıyı ve basınç altındaki suyunu yeryüzünün altına çekiyor.

Gelecek 18 ay boyunca, üretim hedefi ulaşılınca, enerji santrali zeminin üzerinde inşa edilmeden önce bir üretim kuyusu ve bir enjeksiyon kuyusu delinip test edilecektir. Tesis 3MW kapasiteye sahip olacak ve muhtemelen yılda 5 bin 500 ev sağlamak için yeterli güç üretecektir.

Tahvil, 18 aylık bir süre için% 12 AER ödeyecek ve Bolluk'un vergisiz Yenilikçi Finans ISA'sında tutulmaya uygun olacaktır .

2012 yılındaki bir araştırma , İngiltere'deki jeotermal enerjinin sıfır emisyonlu yenilenebilir bir kaynak kullanarak İngiltere'nin elektrik ihtiyacının% 20'sini karşılama potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir.

Geothermal Engineering'in genel müdürü Ryan Law, United Downs projesi için şunları ekledi: "Ayaklarımızın altında bulunan jeotermal kaynak kapsamlıdır ve düzgün yönetilirse tükenmez. Cornwall'un granit kayaçları İngiltere'de en yüksek ısı akışına sahiptir ve jeotermal enerjinin gelişimi için en iyi yerdir.

"United Downs projesi jeotermal teknolojinin en uç noktasında ve yerel topluluğa bu projeye dahil olma şansını vermek istiyoruz."

Anlaşma sanatı

Birleşik Downs Jeotermal bağı, yatırımın gelgit enerjisine ve Yeşil Fırsatı yeniden başlatmaya teşvik etmek için Bolluk'tan gelen başarılı tekliflerden yola çıkıyor.

Altyapı yatırımcısı Equitix, İskoç gelgit gücüne 100 milyon pound daha ayıracak ve dünyanın en büyük gel-git akımı projesinin geliştirilmesine yardımcı olmak için önde gelen geliştirici Atlantis'le birlikte çalışacak  . Geliştirici, bir ortaklık Bolluğu aracılığıyla gelgit akış projelerini genişletmek için para toplama umut ediyor. Bağımsız Atlantis Ocean Energy tarafından verilen, yılda% 8 ödeyecek olan beş yıllık Tahvilaracılığıyla bireyler gelgit gücüne doğrudan yatırım yapabilir .

Ayrıca Green Deal Finance Company'nin (GDFC) Temmuz 2015'ten bu yana ilk kez bir binanın enerji verimliliğini artırmak için çeşitli sağlayıcılar ve kurulumcular için hanehalklarının finansman akışlarını yeniden başlatmasına yardımcı oluyor .

Matt Mace

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler