Uluslararası Katılımlı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Sempozyumu ve Sergisi

11.08.2017 14:22 | 802 | Admin
Uluslararası Katılımlı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Sempozyumu ve Sergisi

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından peryodik olarak organize edilen, jeotermal enerji kaynakları ve doğal mineralli sularla ilgili araştırmaları, bu konuda dünyada  gerek bilim ve mühendislik, gerekse teknolojik alanda yaşanan gelişmeleri bilgileri paylaşmak, jeotermal ve doğal mineralli sular sektöründe yaşanan sorunlara yeni ufukalar açmak, çözüm önerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen "Uluslararası Katılımlı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Sempozyumu ve Sergisi"nin dördüncüsü 21-24 Şubat 2018 tarihleri arasında  Afyonkarahisar`da, Akrones Hotel`de düzenlenecektir.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası önderliğinde 21-24 Şubat 2018 tarihinde Afyon Akrones Hotel`de yapılacak olan sempozyum, Jeoloji Mühendisleri Odası, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası,  Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyon Jeotermal Turizm ve Ticaret A.Ş (AFJET), Afyon Termal İşletmecileri Birliği, Türkiye Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği, Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) ve Türkiye Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecektir.

Ülkemizin değerli bilim insanlarını, araştırmacılarını, ilgili kurum ve kuruluşlarını, üniversitelerini, yerel yönetimlerini, meslek odalarını, özel sektör temsilcilerini, kısacası tüm sektör bileşenlerini bir araya getirmeyi hedefleyen sempozyumda;

  • Jeotermal kaynağa ilişkin süreçler ve teknolojik gelişmeler
  • Kaynak kullanımı ve yönetimi, teknik ve hukuki sorunlar
  • Enerji stratejisinde jeotermal kaynaklar
  • Eğitim ve ar-ge çalışmaları
  • Kurumsal, idari ve teknik yapılanma
  • Jeotermal yatırımlarda tasarım, proje yönetimi ve finansmanı
  • Jeotermal enerji ve çevre
  • Yerel yönetimler ve jeotermal

gibi konuların tartışılması, bilgilerin paylaşılması ve önerilerin sunulması etkinliğin temel amacıdır.

Sempozyum sırasında, sektörde faaliyet gösteren makine ve malzeme üreticileri, enerji üreticileri, maden suyu üreticileri, termal tesis işletmecileri, sondaj firmaları, belediyeler ve kamu kurumlarını bir araya getirecek sergi de yer alacaktır.

 

Bildiri Göndermek İçin Son Tarih: 16.10.2017

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler