Kanada Hükümeti, Yenilenebilir Enerji Araştırmalarına 400,000 $ Yatırım Yaptı

27.08.2017 22:23 | 605 | Erkan Sancak (CFO)
Kanada Hükümeti, Yenilenebilir Enerji Araştırmalarına 400,000 $ Yatırım Yaptı

 

Kanada Hükümeti, Yenilenebilir Enerji Araştırmalarına Yatırım Yapıyor

 

Jeotermal enerji, sera gazlarını azaltmak ve yerel bir ısı kaynağı sağlamak için umut verici geleceği olan bir enerji kaynağıdır. Bununla birlikte, jeotermal sistemleri kurmak için gerekli sondaj açma, bu enerji sektörünün gelişimini zayıflatan teknolojik zorlukları ortaya koyuyor. Jeotermal enerji için yeni açık laboratuvar ile INRS Merkezi Eau Terre Environnement'ın profesörü Jasmin Raymond , fosil yakıtlara bağımlılığı azaltacak çözümleri araştırmak için yeni deneysel yeteneklere sahip olacak. 

 

Kanada Yenilik Vakfı (CFI) 'nun John R. Evans Liderleri Fonu ve Kanada hükümeti tarafından toplamda 400,000 $ eşit şekilde finanse edilen bu yeni tesis, bir jeotermal enerji laboratuarı için bir ilk olan infrared tarama ve tomodensitometri tekniklerini bir araya getiriyor. Araştırmacılar, kaya örneklerinin termal ve hidrolik özelliklerini karakterize edebilecek ve yer altı heterojenliğinin jeotermal sistemlerin performansı üzerindeki etkisini modelleyebilecekler. 

 

Profesör Raymond'un jeotermal enerji için açık laboratuarda bulunan ekibi, yer altı sularının nasıl aktığını ve ısı transferini nasıl daha iyi anlamak istiyor 

 

·         Hem sığ hem de derin jeotermal sistemlere elverişli ortamlar geliştirebilir,

·         Bu sistemler yeraltı bileşenlerinin tasarımını iyileştirebilirler

·         Yeni, daha rekabetçi bir teknoloji geliştirilebilir

 

"Araştırmamız, jeotermal sistemler için daha düşük sondaj maliyetleri ile jeolojik ortamların belirlenmesine yardımcı olacaktır. Bu Kanada jeotermal enerji endüstrisini fosil yakıtlarla daha rekabetçi yapacak "dedi. Ayrıca Profesör Raymond, Kuzey Jeotermal Potansiyel Araştırma Başkanlığını da yapıyor . 

Jeotermal enerji için açık laboratuvar, özgür yazılımla aynı prensibe göre çalışır. Öğrencilerin yeraltı enerji zorluklarını çözmek için jeoloji, hidroloji ve mekanik mühendisliği konularında bilimsel bilgi geliştirebilecekleri bir öğrenme ortamı olacaktır. 

Kaynak İçin Lütfen Tıklayınız

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler