Japonya'da Düşük Sıcaklıklı Jeotermal Güç

11.12.2017 22:38 | 692 | Erkan Sancak (CFO)
Japonya'da Düşük Sıcaklıklı Jeotermal Güç

Japonya'da Düşük Sıcaklıklı Jeotermal Güç

Düşük Sıcaklıklı Jeotermal Enerjiden Temiz Enerji Üretimi için Yeni Ufuklar

Yayınlandı:

Japonya'daki yenilenebilir enerji gelişimi büyük oranda Fukushima'nın ülkenin nükleer filosunu kapatması ve hükümetin 2020 emisyon azaltma hedefleri sonrasında kendi kendine yeterli enerji talebiyle hareket etmesine neden olmuştur. 

 

Şu anda, ülkedeki toplam elektrik üretiminin yaklaşık% 15'i için yenilenebilir enerji hesaplanmaktadır. Hükümet tarafından bu teknolojiler için sağlanan çekici indirimler nedeniyle su ve güneş enerjisi oranı% 12'dir. Öte yandan, jeotermal enerji, dünyadaki en büyük üçüncü jeotermal kaynağa sahip ülkeye rağmen 23 GW'lık bir enerji üretim potansiyelini temsil eden toplam elektrik üretiminin yalnızca% 0,3'üne katkıda bulunuyor. Hükümet, keşif ve gelişme potansiyel alanlarını belirlemek ve teşvik etmek için yapılan son girişimlerde proaktif olarak hareket ederken, son on yılda ülkede jeotermal gücün önemli bir gelişimi olmamıştır. 

 

Bununla birlikte, orta ve yüksek sıcaklıklarda teknolojinin gelişimindeki durgunluğa rağmen, tarihsel olarak öncelikle ısıtma amacıyla kullanılan düşük sıcaklıklı jeotermal enerjiyi (<120 ° C) hedef alan artan yatırım ve teknolojik yeniliklerin, jeotermal için adreslenebilir pazar potansiyelini önemli ölçüde artırması bekleniyor güç ve ülkede yeni bir büyüme pazarı temsil etmektedir. Düşük sıcaklıklarda sistem verimliliğini önemli ölçüde artıran teknolojik yeniliklerin yanı sıra, kaplıca (onsen) sahipleri için çoklu uygulama avantajları, cazip ücret tarifeleri ve devlet tarafından sunulan hibe finansmanı, milli parklardaki kalkınma kısıtlamalarını …..

 

Raporun Tamamı İçin Lütfen Tıklayınız

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler